Przykazania jak i co kupować na przecenach

Podstawowym przykazaniem, które powinno stać się wyprzedażowym mottem każdego fana wyprzedaży jest zachowanie zdrowego rozsądku. Przeceny mogą kusić, sklepy zapełnione prawdziwymi skarbami, krzykliwymi, zachęcającymi obniżkami, tłum ludzi, z których każdy jest potencjalnym konkurentem do ostatnich sztuk wymarzonych towarów. W tym całym chaosie łatwo o emocjonalne podejście do zakupów, które może okazać się tragiczne w skutkach. Ale o tym zazwyczaj dowiadujemy się dopiero w domu, gdy następuje konfrontacja zakupowych łowów ze stanem konta po zakupach.

Jak nie dać się nabrać na sezonowych wyprzedażach?

Po pierwsze dokładnie sprawdzajmy stan przecenionego towaru i dopytajmy się o powód przeceny. Zasada jest, że nie można reklamować towaru z powodów dla których został przeceniony. W przypadku odzieży może być to brak drobnego elementu danej garderoby, zaciągnięcie lub inny defekt, który jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić może sprawić, że nabędziemy za niską cenę towar naprawdę dobrej jakości.

Po drugie pamiętajmy o dobrym przygotowaniu się do zakupów. Polegać ma to przede wszystkim na przeglądnięciu naszej szafy i zastanowieniu się jakiego typu rzeczy mogą okazać się przydatne, a czego na pewno nie potrzebujemy. Mając sentyment do danego typu elementów garderoby może się nagle okazać, że mamy ich nadmiar i za każdym razem skłonne jesteśmy kupować zupełnie zbędne, te same produkty.

Co kupować na wyprzedażach? Najlepiej przed decyzją o podjęciu zakupowych łowów warto przejrzeć internet. Promocje w sklepach internetowych mogą okazać się bardziej atrakcyjne niż te w sklepach tradycyjnych. W przypadku produktów takich jak galanteria skórzana, markowe okulary, sprzęt sportowy, których nie musimy mierzyć i które mamy od dawna wypatrzone korzyść z zakupu przez internet może być ogromna. Przemawia za tym także oszczędność czasu.

W trakcie zakupu warto zapytać także o możliwość wymiany zakupionego towaru lub jego zwrot. Często zdarza się, że zauroczymy się określoną rzeczą do tego stopnia, że dopiero w domowym zaciszu dostrzegamy jej bezużyteczność lub odnajdujemy dokładnie taką samą, rzuconą w kącie i zakurzoną.

Na przecenach warto kupować rzeczy klasyczne i dobrej jakości, które niezależnie od zmiennych mód posłużą nam przez lata. Ale, kiedy możemy w okazyjnej cenie kupić jakiś aktualny krzyk mody, warto i tę propozycję przemyśleć.