Porady jak trzymać sie ustalonego limitu finansowego

Zbyt emocjonalne podejście do zakupów może spowodować kłopoty finansowe. Kumulacja ogromnej liczby atrakcyjnych produktów, krzykliwe informacje zachęcające do kupna atrakcyjnych towarów po niewyobrażalnie niskich cenach, tłum ludzi pośród których każdy może być potencjalnym konkurentem w zdobyciu upatrzonych produktów – cała ta otoczka towarzysząca wyprzedażom w galeriach handlowych sprawiać może, że człowiek najzwyczajniej głupieje.

Przemierzając własne ścieżki od sklepu do sklepu, wydając grosze na niezupełnie potrzebne drobiazgi możemy niepostrzeżenie powrócić do domu z pustym portfelem. Mniejszym złem jest sytuacja, gdy ten pusty portfel przekłada się jeszcze na zadowolenie z zakupów i z jakości kupionych towarów. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Aby zapobiec tego typu przypadkom należy podejść racjonalnie do zakupów na posezonowych wyprzedażach.

Aby trzymać się ustalonego limitu finansowego najlepiej na zakupy przeznaczyć określoną sumę gotówki. Płatność kartą wpływać może bowiem na zbyt łatwe podejmowanie decyzji o zakupie. Gdy natomiast ubytek gotówki będzie dostrzegalny namacalnie w naszym portfelu, być może skłoni nas do bardziej refleksyjnego podejścia.

W trzymaniu się limitu finansowego pomaga też przygotowanie listy rzeczy, które mogą okazać się przydatne. Dokładne zaznajomienie się z tym, co posiadamy w domowej garderobie uchronić może nas przed ryzykiem kupna bardzo podobnych towarów. Zanim udamy się na sklepowe łowy czy zaczniemy intensywnie przeszukiwać sklepy internetowe w poszukiwaniu najlepszych kreacji, bądź dodatków, zerknijmy do własnej szafy. Być może upragniona para klasycznych szpilek już się tam znajduje.