Jak przygotować się do wyprzedaży

Czas sezonowych wyprzedaży to najlepszy moment dla prawdziwych łowców okazji. Wbrew temu, co powszechnie uznaje się za dogmat, wyprzedaże wcale nie są domeną wyłącznie Pań. Coraz częściej także Panowie, o których zwykło mówić się, że przywiązują większą wagę do jakości towaru niż niskiej ceny, wyczekują na wyprzedaże. Bo w trakcie posezonowych obniżek cen można nabyć naprawdę dobre rzeczy za niewiarygodnie niską cenę. Nie dotyczy to wyłącznie odzieży, ale także sprzętu elektronicznego, sportowego, galanterii skórzanej lub innych towarów znajdujących się w potencjalnym polu zainteresowań mężczyzn.

Nie bez powodu czas wyprzedaży bywa porównywany do łowów. Ilość zwierzyny jest bowiem w większości przypadków ograniczona, a chętnych na jej upolowanie nieporównywalnie dużo. Dlatego należy pamiętać o dobrym przygotowaniu, przed wyjściem na zakupowe szaleństwo. Ułożenie sobie dobrego planu działania oraz zastanowienie się nad naszymi potrzebami może nas uchronić przed niechcianymi skutkami w postaci pustego portfela w żaden sposób nie przekładalnego na zadowolenie z kupionych towarów.

Niebagatelna rolę odgrywa czas, a konkretnie moment dnia, kiedy rozpoczynamy zakupy. Najlepiej zrobić to rano, gdy ruch w sklepach jest najmniejszy. Jeśli postanowimy pójść do galerii lub innego wybranego sklepu po pracy, to nie dość, że będziemy narażeni na tłumy innych kupujących, to zmęczenie może odebrać nam racjonalność myślenia. Ważne jest, aby na sklepowe łowy wybierać się z pełnym żołądkiem. Nie ma nic bardziej uciążliwego niż zmęczenie podczas zakupów. Może to nie tylko odebrać nam radość ze znalezienia nieraz prawdziwych perełek, osłabić chęć poszukiwań i narazić na dodatkowe koszta – człowiek głodny i zmęczony jest w stanie kupić o wiele więcej rzeczy zupełnie niepotrzebnych.

Przed wyprzedażą panie powinny zrobić generalny przegląd szafy, aby dokładnie przypomnieć sobie co się w niej znajduje. Uchroni to przed zakupem trzeciej z kolei małej czarnej, drugich turkusowych rękawiczek czy zdublowaniu innych, posiadanych już skarbów.

Jeżeli na zakupy wybieramy się sami, należy zachować czujność zarówno podczas pakowania zakupów, jak i przeszukiwania sklepowych półek. Czas wyprzedaży jest także niestety rajem dla kieszonkowców, którzy są w stanie przeprowadzić wtedy równie udane łupy.

Jeżeli nie przepadamy za samotnością podczas zakupów, to powinniśmy wybrać takie towarzystwo, które nie będzie demotywowało. Nie ma nic gorszego niż narzekający kompan.